GÜLERLER ŞİRKETİ ile beklenenzeytinci
07 05 2014

Güzel Bir Yazı

Güzel Bir Yazı |  görsel 1

Bugünün yazısı da bu olsun.


       

Bu sayfalar herkese açıktır. Hangi düşünceden olursan ol. Oku. Yorum yaz.
Ümitle bekliyorum, yazacağınız kelimeleri...Şimdiden teşekkür ederim.
YAZI VE YORUMLARINIZI BEKLİYORUM
BENDEN SELAM OLSUN
SİZLERE BU SAYFALARDA HATIRALARIMI YAZACAĞIM. FAKAT SUYA SABUNA DOKUNARAK HER KONUDA YAZACAĞIM.
H A S A N G Ü L E RAptallara göre insanlar; ırk, din, kültür, medeniyet,yaş, statü,renk,dil başta olmak üzere 8'den fazla kategoriye ayrılırlar. Halbuki olay bu kadar komplike değildir. İnsanlar sadece ikiye ayrılırlar. İyi insanlar ve kötü insanlar.
Albert Einstein (1879 - 1955)


Yukarıdaki vecizeden yola çıkarak, ülkemizin geleceği için bir yazı yazmak istedim. Elbet kolay değil. İçimizde yerleşmiş bir algı var. Bazı insanlara göre, ÖTEKİ veya BİZİMKİ diye kelimeler var. Bu ülkede yaşayan her insan benim çok sevdiğim vatandaşımdır. Sevmek varsa, sevilmek de vardır. Fakat ille de ÖTEKİ ya da BİZİMKİ  diyenler varsa, herzaman da olacaksa, kara kara düşünmek gerekir.
Bir elin nesi var, iki elin sesi var. Beraber olalım. Sorunlarımızı beraberce çözelim. Bu birlikteliğimizi sağlayacak kucaklaşmaları yapalım. Ülkemizin doğusu-batısı, kuzeyi-güneyi birbirlerine kenetlenmelidir. İçte ve bilhassa dışta, bu beraberliğe karşı olanlar olacaktır.
Onlara fırsat vermeyelim. İyilerle beraber olalım. Kötüleri, kendi kötülükleriyle başbaşa bırakalım.

Yukarıda söylendiği üzere, mesele anlaşılmıştır. Haydi barış içinde ve mutlulukla yaşayacağımız VATANIMIZA sahip çıkalım.
 
 
 

3
0
0
Yorum Yaz